neděle 12. května 2013

LONDON ♥ !!!

HELLO !:)

Tak jsem po 2 letech zavítala zpátky do Londýna - města které miluji od začátku do konce a to ať už je krásně nebo prší :) Sice jsem to nejdůležitější viděla už před pár lety, ale beztak jsem se nemohla dočkat, až to všechno uvidím znovu, nebudu mít povinnost se držet nějaké skupiny, být časově omezená, ale dělat si jen to, co právě chci já! To je asi ta největší výhoda tu být sama než se školou na výletě!

Do Londýna jsem vyrazila opět s Lily, lístky jsme už měly koupený, takže stačilo jen počkat na sobotu a hurá na výlet a nakupovat :D Autobus nám jel v 6:15 z centra, takže jsem se bez vstávání kolem 4 neobešla. Všechno šlo naštěstí bez problémů a na místo jsme dorazily asi kolem 9 ráno. Začaly jsme  u Buckinghamského paláce, potom pokračovaly přes krásný St James´s park (kde mě mimochodem opět nezklamaly veverky,které se nechají krmit a vyskočí vám skoro až na rameno :D),dál kolem Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Bena až k London Eye. Buckingham Palace

 St Jame´s Park

 Big Ben Houses of Parliament a Big Ben :)

 London Eye Ano ano, historie se opakovala...takovou už jednu mám :D


Od London Eye jsme pokračovaly k Millennium Bridge (známý z mého oblíbeného filmu Harry Potter - 6.dílu), St. Paul´s Cathedral, Tower Bridge a Tower of London. Po cestě jsme potkaly plno lidí s úžasným talentem a to ať už od hraní na nějaký nástroj, zpívání, tancování nebo jen postávání v super kostýmech. A to se mi právě na Londýnu líbí...není to tam mrtvý jak v ČR, kde na ulici postávají tak maximálně bezdomovci :D No ale i tací se tu najdou a nebo i blázni, co si včera mysleli, že je kolem 30°C - pochopíte brzo na fotce. Poprvé jsem ale včera šla přes Tower Bridge, což pro lidi co tam žijí asi není nic moc pocit, ale mě se to líbilo :) A to ani nemluvím o tom, že jsem si na vrchol jedné věže šáhla :D

 St Paul´s Cathedral

 Millennium Bridge

 St Paul´s Cathedral

 Tak to je ten blázen o kterým jsem mluvila :D

 Tower Bridge Je to tam :))

 Tower of London
U Tower of London jsme rychle skočily do Starbucks pro kafe a pokračovaly v cestě. Namířeno jsme měly zpátky směrem k London Eye, kde jsme se ale vydaly cestou na Trafalgar Square. Měly jsme v plánu se vyfotit na lvech, ale překazila nám to nějaká akce (přesně nevím co to bylo, ale hrál se tam basket a všichni měli tašku od Turkish Airlines,kterou jsem bohužel už nestihla, protože je rozdávali ráno a k večeru už byly fuč :D)...nicméně, viděla jsem letušky,sice ne od emirátů,ale to bylo hlavní! Pak už naše cesta směřovala za cílem NÁKUPY a Oxford Street ! Jako obvykle plná nervózních lidí, kteří si myslí že se do obchodu nedostanou včas...no prostě katastrofa :D Byla jsem ale celkem zklamaná, protože to co jsem si myslela že si koupím, jsem si nekoupila. Všude už prodávají žabky atd, ale Biker Boots nebo něco na ten styl, ale kotníkový nikde, takže musím zkusit Birmingham(což pochybuju :D) nebo net..

 Vaše jméno? "Lucy" ...aha :D

 Trafalgar SquareOxford Street :)

Po nákupech na Oxford Street už naše nohy byly sice na bodu umírání, ale ještě pořád jsme měly před sebou nádraží King´s Cross, kde jsme se chtěly vyfotit ze slavným Harryho vozíkem na nástupišti 9 a 3/4..to sice neklaplo z jistých důvodů, ale nevadí :D Další místo kam jsme chtěly byly Camden Markets,ale jaksi jsme asi 45 minut bloudily, takže taky nic. Proto jsme už jely zpátky do centra, na Piccadilly Circus a k našemu autobusu. Zmožená jsem byla jako nikdy, takže jsem celý 3 hodiny cesty prospala...no a zpátky "domů" přijela asi kolem 1 ráno.


Nádraží King´s Cross

 Underground (mami a tati, vím že jste to nejspíš poznali z obrázku že je to metro, ale učte se i anglicky! :D)

Piccadilly Circus

I přes všechnu tu bolest v krku, rýmu a hlavně bolest nohou musím říct, že to opět stálo za to !:)
Už se těším až sem zavítám znovu, což bude nejspíš začátkem července, ale tentokrát s rodinkou ♥

Doufám že jste si to užili a snad už mě tu někdo z vás konečně navštíví! :D

BYE :)

Žádné komentáře:

Okomentovat